حضور سرپرست و پرسنل سازمان در همایش ۲۶ آذر، روز ملی حمل و نقل در وزارت کشور

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری اندیشه فاطمه خطائی

همايش روز ملي حمل و نقل كه ۲۶ آذر با حضور وزير كشور، جمعي از استانداران و معاونان و مديران استانداري ها، شهرداران و معاونان و مديران حوزه حمل و نقل شهرداري ها و فعالان و تشكل هاي مردمي حوزه حمل و نقل از سوي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور در وزارت كشور برگزار شد.

۲۶ آذر، روز ملی حمل و نقل ایران است. تعیین این روز به این مناسبت در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و برای آگاه‌سازی جامعه با نقش و جایگاه بخش حمل و نقل در اقتصاد ایران، از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور صورت گرفت.

در تاریخ تحولات صنعت حمل و نقل در کشور، روزهای سرنوشت سازی بوده اند که نقشی تعیین کننده در انسجام شبکه حمل و نقل داشته اند و ۲۶ آذرماه سال ۱۳۶۱، از شمار چنین روزهایی است. در این روز و در بحبوحه جنگ تحمیلی، حدود یکصد کشتی حامل کالا در بنادر جنوبی کشور، در انتظار تخلیه بار بود و بروز بحران ناشی از اتمام ذخیره کالاهای اساسی در کشور، تهدید کشتی های منتظر از سوی عراق و نیز شمول بیمه های جنگی، نگرانی هایی را برای مسئولان فراهم آورده بود. در همین روزها، رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی رحمه الله در پیامی تاریخی، کامیون داران کشور را به مشارکت در تخلیه هر چه سریع تر کشتی ها فراخواندند.